Blog
myślenie ma kolosalną przyszłość, choć czasem boli
marek.w
marek.w Liberał, a nawet się nie wstyd
46 obserwujących 416 notek 543251 odsłon
marek.w, 25 czerwca 2017 r.

Uciekinierzy - zasadnicze fałsze i mity cz. II

1569 12 0 A A A


 Na wstępie uwaga - komentatorzy zwrócili mi uwagę na nie precyzyjność określenia  "Uchodźcy"  dla tej konkretnej ludzkiej grupy, dlatego zmieniłem je na "Uciekinierzy". Sądzę, że oddaje ona zasadniczą różnicę między Emigrantami, czyli ludźmi świadomie wyjeżdżającymi za granice w celu poprawy losu dzięki ciężkiej, ale za to lepiej płatnej pracy a uciekającymi przed wojną lub rozpadem własnego społeczeństwa.


Próba traktowania Uciekinierów według reguł właściwych dla Emigrantów MUSI zakończyć się katastrofą,  której zakres jest zależny od wielkości mas ludzkich, prących ku ratunkowi.
Chyba najważniejszym czynnikiem, który określa sam problem Uciekinierów jest ten, iż jest to dopiero początek sprawy. Cały szereg okoliczności, na które nie mamy żadnego wpływu będzie powodował tylko nasilenie ucieczki ogromnych rzesz ludzkich do bezpiecznej i sytej ( przynajmniej na razie) Europy.


Już teraz widać, że  upadek ISIS-u będzie tylko wstępem do dalszej wojny na B.W na znacznie większą skalę -  Kurdowie dążą do budowy własnego państwa, co wywołuje wściekły opór choćby Turcji Erdogana, nasila się walka Arabskich Sunnitów z Persami, rozwija się zastępczy konflikt USA z Rosją w najlepszych tradycjach Zimnej Wojny. A to tylko kwiatki rosnące na glebie rozpadu społeczeństwa Islamskiego oraz postępującego kataklizmu pustynnienia całego Regionu.
Potencjalnie jeszcze gorsza będzie  Eksplozja Demograficzna w Afryce i Azji.  Znajdują sie one akurat na najgorszym etapie rozwoju cywilizacji, gdy osiągnięcia Zachodniej Medycyny pozwalają na radykalną poprawę przeżywalności małych dzieci i ich matek, co skutkuje podwojeniem populacji co pokolenie. Oczywiste jest, że taki proces musi zakończyć sie katastrofą, zważając, że pojemność Środowiska ma swoje granice, szczególnie przy prymitywnej nadal gospodarce i mentalności tamtych społeczeństw. Ponieważ Europa jak i reszta Zachodu już przeszły ten etap wiemy doskonale, co pomoże skutecznie przerwać ten pęd ku zagładzie - jest nim dalszy rozwój społeczny, który umożliwia kobietom Świadome Macierzyństwo. Efektem jest gwałtowny spadek narodzin, mający zresztą swoje zagrożenia. Innej drogi zwyczajnie nie ma ( przykład Komunistycznych Chin jest wyjątkiem w warunkach totalnej ścisłej społecznej dyscypliny, nie do powtórzenia na masowa skalę)


Nim jednak doczekamy tego poziomu wzrostu społecznej świadomości na gigantycznych przestworach Azji i Afryki będzie tylko coraz gorzej....
Dlatego Europa, CAŁA EUROPA, znajduje sie na początku wyjątkowo ciekawych czasów, będąc do nich bardzo kiepsko przygotowana. Do rozwiązania dowolnego problemu potrzeba  jego trafnej analizy, posiadania odpowiednich środków i zasobów materialnych oraz organizacyjnych a co najważniejsze,  woli do przeprowadzenia niezbędnych działań, z góry akceptując poniesione koszty ( dowolnego rodzaju).


O ile sił i środków Europa ma aż w nadmiarze, wystarczy wspomnieć poniesione nakłady na obie wojny światowe czy Zimną z Imperium Zła. Przy znacznie mniejszych zasobach poprzednich pokoleń potrafiła mobilizować miliony ludzi i wysyłać ich do działania po całym globie, o tyle widać brak analizy i woli działania.
Każda sensowna Analiza dowolnego problemu wymaga Diagnozy sytuacji i propozycji podjęcia określonych Działań dla jego rozwiązania.


W danym przypadku trzeba odpowiedzieć na dwa pytania - co robić z już żyjącymi w Europie Uciekinierami ( a nawet ogólnie Islamskimi Emigrantami) oraz jak skutecznie kontrolować napływ milionów nowych. Przy czym w miarę zaostrzania sytuacji właściwe posunięcia sa coraz częściej podawane i to nawet przez polityków.
Odpowiedź pierwsza -


są dwa podstawowe zagrożenia dla spokoju społecznego w krajach, gdzie masowo przebywają Muzułmanie. Jednym są   radykalni Ulemowie,  głównie Wahabici, którzy w swoich kazaniach w meczetach na terenie Europy prowadzą propagandę dżihadu oraz zachowania prawa szariatu również wśród muzułmańskiej diaspory, w kontrze do miejscowego, "grzesznego" społeczeństwa. Drugim coraz bardziej rozrastające się  getta muzułmańskie,  stanowiące tereny "NO GO", gdzie nie ma prawa wstępu ani policja, ani inne organa praworządnego państwa. Dopóki nie rozwiąże się tych zagrożeń, wszelkie inne działania nie mają większych szans na sukces. ( Oczywiście istnieje trzeci problem Zamachowców, jednak jest on w dużej mierze efektem braku działań w wymienionych podstawowych zagadnieniach)


Dotychczas radykalni Ulemowie, finansowani z bogatych krajów arabskich cieszyli się ochroną a nawet wsparciem władz europejskich . Tymczasem jedynym racjonalnym wyjściem jest usuwanie ich poza granice Europy bez oglądanie się na wrzaski z tych krajów i europejskiego Lewactwa. Policja i Służby doskonale wiedzą, o kogo chodzi, jednak mają dotąd związane ręce....


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Musi Pan autorze pamietać, że ruska agentura nie śpi, coraz więcej beda u Pana pisac, bo...
  • Porty w Libii musiały obsługiwać tylko dywizje niemieckie i te parę włoskich zmotoryzowanych...
  • Jaka armia pancerno-motorowa? Mówimy o 2 dywizjach ( 1 pancerna i 1 motorowa) do rozbicia...

Tagi

Tematy w dziale Polityka